Что будет с деньгами через 20, 30 лет? Как защищены наши сбережения?
Прежде чем перейти к аргументам, позволю себе небольшое лирическое отступление:
Если у тебя не будет полиса накопительного страхования жизни, если ты и твоя семья не будете защищены от всевозможных рисков, если ты не сохранишь себе хоть что-то на будущее, если ты и дальше будешь надеяться на пенсию и наше государство, инфляция остановится?
Если твои деньги будут и дальше лежать «под подушкой», они не обесценятся?
Подумай об этом…
ТАК ЧТО ЖЕ, ЕСЛИ ИНФЛЯЦИЯ?
Единственный способ защиты сбережений от инфляции — это обеспечить доходность выше на 1%, чем уровень инфляции. В таком случае покупательская способность денег сохраняется.
«Лайфовые» страховые компании начисляют клиентам инвестиционный доход. Согласно законодательству, он должен составлять не менее 4% ежегодно. Но в реальности эта цифра существенно выше.
За счет размещения своих страховых резервов в различные активы, компаниям удается существенно повысить размер дополнительного дохода.
Для примера, доходность в PZU Украина:
2015 — 20,21%
2014 — 19,61%
2013 — 18,33%
2012 — 18,49%
В накопительных программах страхования жизни существует система «индексации», защищающая накопления от инфляции.
Страховая компания предлагает клиенту увеличить его годовой взнос на % инфляции минувшего года, при этом увеличивает его страховую сумму на тот же %.
Например, по договору годовой взнос клиента составляет 5000 грн., страховая сумма – 100 000 грн.
Инфляция составила 14%. Клиент платит годовой взнос 5700, а его страховая сумма становится 114 000 грн.
Фактически, за 700 грн. клиент покупает еще 14 000 грн. (в дополнение к 100 000 грн.).
Таким образом, какая бы не была инфляция, деньги никогда не смогут потерять свою выкупную стоимость.
В программах предлагаемых мной, индексация распространяется на все страховые случаи, на дожитие в том числе.
Будь внимателен с этим пунктом выбирая страховую компанию (подробности в статье METLIFE VS PZU).
И главное… не забывай о том, для чего изначально нужно страхование жизни.
Это единственный финансовый институт, приносящий деньги в семью в самых сложных ситуациях, часто трагических…
Думай не об инфляции!
Думай о своей семье!
З приводу теми:
1. Продукти, які дають комплексно і накопичення і захист — є нормою для розвинутих країн, і нормою для фінансово свідомих людей вже й у нас. Хоча, зважаючи на певні наші особливості історичні та ментальності — скептицизм людей теж зрозумілий.
2. Всі компанії, які працюють на основі безстрокових ліцензій в галузі «Life Insurance» — є 100% надійними (підтвердження — відсутність їх банкрутств на протязі сотень років).
3. Всі гравці цього ринку (компанії) — безумовно сильні та досвідчені. Хто власним досвідом і капіталом (ті, хто на ринку сотні років), хто за рахунок запозичення такого досвіду та перестрахування ризиків.
І КОЖНА КОМПАНІЯ має набір «маркетингових фішок», на яких будує рекламну кампанію.
В Україні ринок лайфового страхування тільки встановлюється (% покриття відповідними програмами до 10). І зараз компанії агресивно борються за ринок, за клієнтів. ВСІ компанії завищують % дохідності до реального в більшій чи меншій мірі, щоб отримати клієнта. Після того, як ринок встановиться (буде більш-менш розділений між потужними гравцями) відсоткові ставки значно знизяться.
Загалом ставка дохідності, вища за банківську, при умові, що компанія дає дохід і покриває ризики — це нелогічно з економічної точки зору, але логічно з ситуативно-маркетингової.
Одним відсотком дохідності — грати можна, але недовго. Наприклад «Приват Банк» вже догрався.
З приводу фонду індексації в ПЗУ… так як не бачив положення про цей фонд в ПЗУ, то важко оцінити як вона працює насправді..
Але само по собі твердження (якщо я правильно зрозумів), що при сплаті індексованої премії компанія на відповідний відсоток індексує попередньосплачені суми — це неможливо (з економічної точки зору). А пропорційна індексація «гарантованої суми»… важко сказати, але чудес без «розводняків» — не буває.
Повторюся: всі компанії — достойні і практично рівноцінні. Кожна має набір «фішок», на яких розкручує себе.
Де б ми не брали програму, де буде однозначно правильніше, ніж не брати ніде.
Що стосується «розводняків», то Ви самі написали:
«Всі компанії, які працюють на основі безстрокових ліцензій в галузі «Life Insurance» — є 100% надійними (підтвердження — відсутність їх банкрутств на протязі сотень років).
Всі гравці цього ринку (компанії) — безумовно сильні та досвідчені. Хто власним досвідом і капіталом (ті, хто на ринку сотні років), хто за рахунок запозичення такого досвіду та перестрахування ризиків.»
PZU успішно працює з 1803 року. Які можуть бути питання?
А про індексацію в PZU я написала досить доступно і Ви все зрозуміли правильно.
Якщо в інших компаніях індексація працює тільки на словах, в односторонньому порядку або її немає взагалі, то це явно не проблема PZU.